Festiwal Eufonie

EUFONIE to festiwal muzyczny odwołujący się do tradycji wspólnoty regionalnej większości krajów określanych dzisiaj jako Europa Środkowo-Wschodnia, rozciągająca się od Bałkanów, poprzez Rumunię i Austrię, kraje Grupy Wyszehradzkiej, Ukrainę i Białoruś, po kraje bałtyckie, poszerzana niekiedy o Skandynawię. Obszar ten to fascynujący tygiel ścierających się wpływów Wschodu i Zachodu, kipiący energią kulturową, która nieraz określała tożsamość narodów bez własnych państw.

Wydarzenia kulturalne w ramach projektu prezentują muzykę różnych epok i stylów: od muzyki poważnej do ambitnej muzyki popularnej poprzez muzyczne eksperymenty. Występują uznani artyści z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, lecz w festiwalowych salach koncertowych nie brakuje również solistów i zespołów z innych części świata.

Cechę wyróżniającą festiwal EUFONIE stanowi różnorodność gatunkowa, której podczas tej edycji nie zabraknie.Wydarzenia artysty
Gidon Kremer / Orkiestra Symfoniczna FN | Festiwal Eufonie Narodowe Centrum Kultury
2019-11-22, godz. 19:30 (Piątek) Warszawa Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej
INFO
Pacora Trio / Sokół Orchestra | Festiwal Eufonie Narodowe Centrum Kultury
2019-11-22, godz. 22:00 (Piątek) Warszawa Klub Hybrydy
Krzysztof Penderecki: Polskie Requiem | Festiwal Eufonie Narodowe Centrum Kultury
2019-11-23, godz. 19:30 (Sobota) Warszawa Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego
INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.